Nauka przyjaznej pielęgnacji noworodka i Podstawy pieluchowania wielorazowego

Co oznacza określenie Przyjazna Pielęgnacja Noworodka?

To wszystkie działania pielęgnacyjne, mające na celu wsparcie dziecka na jego etapie rozwoju. Pielęgnacja ta podkreśla istotną rolę interakcji, otoczenia i opieki rodziny w kształtowaniu zdolności rozwojowych dziecka.

Na zajęciach przećwiczycie podnoszenie i odkładanie, przekładanie na brzuszek i z powrotem, noszenie, ubieranie, karmienie i pierwsze zabawy.

Czynności pielęgnacyjne w okresie noworodkowym będziecie wykonywać po kilkanaście razy na dobę. Wykonywane w spokojny i bezpieczny sposób mogą zapewnić waszemu maluchowi większy komfort i zapobiec problemom rozwojowym, związanym z asymetrią i nieprawidłowym napięciem mięśniowym. A wam poszerzą horyzonty i dadzą narzędzie do ręki - wpływ na rozwój dziecka.

Podstawy pieluchowania wielorazowego

Pieluchy, myjki, podkłady - to wszystko może być wielorazowe!

Jeżeli zależy ci na ograniczeniu produkowania odpadów, do tego chcesz zadbać o nieprzegrzewanie malucha i zmniejszyć szansę na odparzenia - pomyśl o wielorazowych rozwiązaniach.

Co mi da spotkanie?

Aktualnie na rynku istnieje wiele rozwiązań i sposobów pieluchowania wielorazowego. Na spotkaniu przedstawię wam kilka z nich, porozmawiamy o praniu pieluch, przechowywaniu, poćwiczycie zakładanie i zdejmowanie, oraz zobaczycie pieluchy kilku producentów - co ułatwi wam podjęcie decyzji.

  • Wizyta w gabinecie 120 zł / 1 godzina

    po godzinie 18, w weekendy i święta do ceny proszę doliczyć 50%